KLUB VODNÍCH SPORTŮ

VÝCHODOČESKÝ VODÁCKÝ MARATON 47. ročník – Memoriál Zdeňka Choda

47. ročník – Memoriál Zdeňka Choda

Termín : sobota dne 03. 09. 2016

Pokud chcete objevit krásná vodácká místa řeky Orlice, nepoznaná zákoutí řeky Labe a divoký protiproud řeky Chrudimky, tak se musíte příští rok zúčastnit Východočeského vodáckého maratonu. Letošní 47. ročník se konal v sobotu dne 03.09.2016. Start závodu byl v Loděnici TJ Sokol Týniště nad Orlicí a cíl závodu byl v Loděnici TJ KVT Pardubice. Na letošní start se postavilo více něž 200 závodníků. Vzhledem k velkému počtu závodníků byl závod odstartován v několika vlnách, po 5 minutách. Závod byl vypsán pro všechny kategorie i disciplíny, svým zaměřením byl spíše vytrvalostní. Závodilo se na dvou trasách 12 km nebo 60 km. Pokud se někomu zdála vzdálenost 60 km příliš dlouhá, mohl se o ni rozdělit s kamarádem a přihlásit se do štafetového závodu na 2 x 30 km. Po dojezdu do cíle byl připraven pro závodníky opět odpolední a večerní program, velký párty stan s hudbou, výborné jídlo, soutěž o nejlepší buchtu, dobré pivo, táborák. V programu vystoupila hudební skupina VATA, následovalo tradiční vystoupení mažoretek a večer luxusní koncert country kapely LOFOŠI a závěrečný ohňostroj.

Za Klub vodních sportů Hranice, z.s. se tohoto náročného vodáckého maratonu zúčastnil FERY DOHNAL.

Startoval v kategorii 60 km – K1 – sea kajak se startovním číslem : 18

Celou trasu závodu odjel  časem : 07:06:26.

S tímto skvělým časem se umístil na krásném 5. místě z celkového počtu 12-ti startujících v této kategorii.